dlaczego kino jest popularne


Porozmawiajmy Tomatoes!

Mówisz Tomayto mówię Tomahto! Bez względu na to, jak się wymawia to pyszne jedzenie, historię jej zawrotnej kariery w naszych kuchniach, jest http://www.pakoenergy.pl naprawdę fascynujące. Jaka jest obecnie istotnym składnikiem wielu receptur posiadania domu, był kiedyś uważany za trujące.shinysyl.com – blog life-stylowy o modzie Pomidory mieści się w zakładzie Solanum lycopersicum, należący do rodziny psiankowatych, a wiele odmian uprawiane na całym świecie.

Gdzie były pomidory odkrył?

Zawężenie gdzie te czerwone kulki rozkoszy zostały po raz pierwszy odkryte jest całkiem trudne. Wielu sugeruje, że oryginalne owoce została odkryta przez wczesnych Azteków w 710 A.D; jeszcze nie było aż do 16 wieku, że Europejczycy pierwszy wprowadzony pomidory do ich jedzenia.

Jak odkrywców wyruszają odkrywać świat i wszystkie jego świetność, wiele nowych pokarmów zostały wprowadzone. Zaczynając w Europie Południowej, toruje sobie drogę na północ, pomidor miał dużo opozycji. Brytyjczycy, na przykład, że to było piękne, ale uważa się, że jest trująca wyglądał wyglądać brzoskwini wilka.

Pomidory nie pokonać przeszkody i choć jest obecnie jednym z najbardziej popularnych składników w wielu ulubionych przepisów kulinarnych.

Są one owocem lub warzywem?

To pytanie stawia barwną debaty, z którym odpowiedź może się różnić w zależności od tego, kogo zapytać. W 1883 roku Kongres Stanów Zjednoczonych uchwalił ustawę Taryfy uznając podatek 10% płatne na wszystkich importowanych warzyw. Zostało to później kwestionowane przez importera pomidorowym, na podstawie botanicznych, że był to owoc, a nie roślinne. Twierdził Sądu Najwyższego w 1893 roku (Nix vs. Hedden), że pomidory były potwornie wielkości jagody. Jednak sąd odrzucił jego wniosek i uznaje pomidora nie być rodzajem deseru, a zatem jako warzywo, to podlega opodatkowaniu.

Kompromis wydaje się stwierdzić, że roślinnego mówiąc, pomidor jest owoc, lecz dla celów kulinarnych, uważa się, warzywo.

– autor artykułu